بازدید آذری جهرمی از اولین مدرسه مجازی برنامه‌نویسی به زبان مادری

1397-04-05

آذری جهرمی وزیر ارتباطات با انتشار عکسی از حضور در مدرسه مجازی برنامه‌نویسی به زبان مادری در اینستاگرامش نوشت:

کودکان، ثمره زندگی ما هستند. همانگونه که برای زندگی در فضای واقعی تربیت می‌یابند، نیاز به آموزش برای بهره‌مندی و مواجهه با فضای مجازی دارند.

۹ماه پیش طرح زیست بوم کودکان در فضای مجازی را آغاز کردیم و امروز در کمال مسرت در دانشگاه صنعتی شریف با کودکانی مواجه شدم که با فعالیت در یکی از زیر پروژه های زیست بوم کودکان با نام "برنامه نویسی به زبان مادری" برای برنامه نویسی، ساخت انیمیشن و نیز ساخت بازی توانمند شده‌اند. این عزیزان اکنون نه تنها صرفا مصرف کننده فضای مجازی‌اند، بلکه به چرخه تولید کنندگان محتوا پیوسته‌اند.

از روزگاری نه چندان دور که هنوز هم ادامه دارد، تنها راهکار مراقبت از کودکان در فضای مجازی، ممنوعیت فروش سیم‌کارت به افراد زیر۱۸ سال -بخوانیم پاک کردن صورت مساله- بود، امروز با زیست بوم کودک به سمت توانمند سازی و آگاهی فرزندانمان و هدایت آنها برای تولید فرهنگ، تولید ثروت و در آینده‌ای نه چندان دور درخشش نام ایران بر تارک فضای مجازی حرکت خواهیم کرد.

تلاش خواهیم کرد در مدت کوتاهی، برای بهره‌مندی همه کودکان ایران زمین از این امکانات، "اولین مدرسه مجازی برنامه‌نویسی به زبان مادری" را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی نماییم.

برای ثبت نظر میبایستی وارد شوید.